CÍM

1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3.

TELEFON

+36 1 460 6810

E-MAIL

sosziroda@sosz.hu

IX. SIOSZ Gála – Díjazták a legjobb Sportiskolákat és sportiskolásokat

SIOSZ

A Sportiskolák Országos Szövetsége Budapesten a Magyar Sport Házában tartotta meg a IX. SIOSZ Gála díjkiosztó ünnepségét., ahol a 2017-es év legjobb sportiskoláit és és sportolóit ismerték el.
Különdíjban részesítették a Csanádi, illetve a pécsi sportiskolában nevelkedő olimpiai aranyérmes gyorskorcsolya váltó tagjait. Sporttörténelmet írtak a váltó tagjai: Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba az első magyar téli olimpiai aranyat szerezték meg. A győri Bercsényi leány kézisei is megérdemelték a tapsot, a katari középiskolai világbajnokságon elért győzelmükért. Róth Kálmán tanítványai címvédőként, veretlenül szerezték meg a világbajnoki címet. A Magyarország Legjobb Sportiskolája pályázatra öt kategóriában 30 iskola 24 intézményi és 36 egyéni pályázata érkezett.

Magyarország Legjobb Sportiskolája, 2017
Köznevelési általános iskolák:
1. Vajda Péter Ének-zenei Általános és Sportiskola, 2928,5pont
2. Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium 1573,5
3. Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola, Középiskola 545 pont
4. Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola 522,5 pont
5. Szombathelyi Zrinyi Ilona Általános Iskola 348,5 pont
6. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola Miskolc és Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskola 255,5 – 255,5 pont

Köznevelési – középiskolák
1. Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium 3356 pont (SIOSZ rekord)
2. Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium 2584,5 pont
3. Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola, Középiskola 2157 pont
4. Újpesti Bródy Imre Gimnázium és Általános Iskola 1907,5 pont
5. Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium 1506 pont
6. Budapest” Baptista Szakgimnázium , Gimnázium és Sportiskola 1380,5 pont

Egyesületi sportiskolák (500 fő alatti)
1. Egri Városi Sportiskola 1106 pont
2. Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. 705 pont
3. Kaposvári Sportközpont és Sportiskola 265 pont

Egyesületi sportiskolák (500 fő felett)
1. Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit 1312 pont
2. Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. 1217,5 pont
3. Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. 877 pont

Magyarország legeredményesebb sportági sportiskolása cím
Díjazottak
ÚSZÁS
Nagy Réka (Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium)
Barta Márton (Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium)

KAJAK-KENU
Obert Ákos (Győri Szolgáltatási Centrum Móra Ferenc Iskola)

BIRKÓZÁS:
Szél Anna Hella (Budapest” Baptista Szakgimnázium , Gimnázium és Sportiskola)
Járfás András (Kaposvári Sportközpont és Sportiskola)

TORNA
Dévai Boglárka (Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft.)

JUDO
Feczkó Csanád (Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft)
Pásztor Eszter (Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc)

ATLÉTIKA
Pázmándi Dominik (Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft.)
Kozák Luca (Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit )

ÖKÖLVIVÁS
Szöllősy Richárd (Gárdonyi Ciszterci Gimnázium Eger)

ÍJÁSZAT
Kereszturi Viktória (Veszprémi Báthory István Általános Iskola és Köznevelési Tipusú Sportiskola).

FITNESS
Frauenberger Panna (Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium).

SHOTOKAN KARATE
Barta Zoltán (Egri Városi Sportiskola)

TAEKWONDO
Kopcsik Laura ( Újpesti Bródy Imre Gimnázium és Általános Iskola)

VÍVÁS
Pusztai Liza (Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium)

ATLÉTIKA TRIATLON
Horváth Karolina Helga (Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium)

VITORLÁZÁS
Kovács Attila (Szolnoki Széchenyi István Gimnázium)

SAKK
Borhy Marcell Boldizsár (Szombathely Zrinyi Ilona Általános Iskola)

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
Liu Shaoang (Csanádi Árpád Általános Iskola Sportiskola)

KÜLÖNDÍJASOK

Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba – az olimpiai bajnok gyorskorcsolya váltó tagjai
Orendi Mihály csapatvezető rövidpályás gyorskorcsolya
Rabi Ferencné Csanádi Árpád Általános Iskola Sportiskola, Budapest
Vári Attila olimpiai bajnok Pécs Sport Nonprofit Zrt.
Bánhidy Ákos rövidpályás gyorskorcsolya váltó sportmenedzsere
Zhiang Jing edző rövidpályás gyorskorcsolya váltó

Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnázium és Szakközépiskola – középiskolai világbajnok leány kézilabda csapata
Róth Kálmán edző (Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnázium és Szakközépiskola)
Németh Zsolt igazgató, csapatvezető ((Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnázium és Szakközépiskola)
Búza László testnevelő tanár (Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnázium és Szakközépiskola)

 

siosz.hu; Foto: Bajzát Rafael (facebook)