E-MAIL

sosziroda@sosz.hu

Nyolc magyar érem a Serdülő Európa-bajnokságon

35437333_10212009459646939_3844373231775514624_n

A 2017-es Ifjúsági Olimpiai Sport Fesztivál sikeres lebonyolítása után egy évvel ismét jelesre vizsgázott Győr városa, amely nyugodtan állíthatjuk, hogy a fiatal sportolók fellegvárává vált. Az Olimpia Park Sportcsarnokában június 15. és 17.-e között lebonyolított három napos versenyen 28 ország több mint  600 birkózója lépett szőnyegre. Európa legtehetségesebb 13, 14 és 15 éves „birkózópalántái”  mindhárom fogásnemben feledhetetlen élményekkel ajándékozták meg a nézőket.  A pénteki szabadfogású EB-n az orosz birkózók 7 aranyérmet is begyűjtöttek a tíz súlycsoportban rendezett kontinens viadalon. A magyar fiúk közül Rizmajer Márton állt legközelebb az éremszerzéshez a 68 kilógrammos kategóriában. Marci egész nap jól küzdött, de végül a bronzmérkőzésen nem bírt grúz ellenfelével és így ötödik lett.

A szombati versenynapon viszont a magyar lányok kellemes meglepetésre elkezdték az éremhalmozást! Fantasztikus elszántságuknak köszönhetően öt érmet is bezsebeltek.  Fáth Laura kezdte meg az éremgyártást egy csodaszépen fénylő ezüstérem megszerzésével a legkisebbeknél,  a 33 kilós lányok versenyében. Majd következtek a bronzérmek: 46 kilóban Matyi Vivien, az 50 kilogrammosok között  Borsos Viktória és Szenttamási Róza, valamint az 54 kilósoknál  Vizi Flóra volt eredményes, így a nyakukba akasztották a School European Championships bronzérmeit.

A zárónapra  is jutott magyar érem –  nem is egy! A kötöttfogású birkózó fiúk is kitettek magukért!  Látványos, 4 pontot érő dobásokban sem volt hiány, de a kisebb pontértékű akciókat is megbecsülték versenyzőink és nagyszerű hangulatot teremtettek a győri serdülő EB vasárnapi versenynapjára. A 48 kilós Kovács Gábor döntőt birkózhatott és végül ezüstérmet szerzett. A 85 kilógrammos kisdöntőben Borosi Henrik győzött és bronzérmes lett. A végére maradt a csattanó a 2018-as Serdülő Európa-bajnokságon! A 85 kilogrammos fináléban Varsányi László szikrázóan kemény küzdelemben 2-1 arányban legyőzte török ellenfelét és  –  a magyar szurkolótábor legnagyobb örömére –  Európa-bajnok lett. A magyar himnusz csodálatos dallamaival zárult tehát a Serdülő Európa-bajnokság Győrben!

Írta: Elek Sándor