CÍM

1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3.

TELEFON

+36 1 460 6810

E-MAIL

sosziroda@sosz.hu

4 érem és egy olimpai kvóta a vivó Világkupán

299DDEE5-1838-41FD-8D91-717893CC4A08

Négy éremmel, közte egy arannyal, egy ezüsttel és két bronzéremmel, valamint egy olimpiai kvótával zárta a budapesti olimpiai kvalifikációs kard Világkupát a magyar női és férfi kard válogatott.

A egyéni versenyeiben Márton Anna (BVSC-Zugló) arany🥇🏆 Szilágyi Áron (Vasas SC) ezüst🥈Pusztai Liza (BVSC-Zugló) pedig bronzérmet🥉nyert.

Csapatban a férfi kardozók (Szilágyi Áron – Vasas SC, Szatmári András – MTK Budapest, Gémesi Csanád – GEAC, Decsi Tamás -Kertvárosi Vívó Sport Egyesület) bronzérmet 🥉, magyar női kardcsapat (Battai Sugár Katinka, Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza) – a fegyvernem történetében először – negyeddöntős szereplésével kivívta az olimpiai részvételt tokiói ötkarikás játékokra! 

Eredmények:

Gerevich-Kovács-Kárpáti női kard egyéni Világkupa, 186 induló.

A legjobb 32 közé jutásért: Márton-Battai 15:4, Pusztai-Clapier (francia) 15:7, Katona-Stone (amerikai) 15:14, Pohl-Mikulik-Thompson (amerikai) 15:12, Szűcs-Pascu (román) 14:15, Keszei-Bashta (azeri) 6:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Márton-Vongsavady (francia) 15:10, Pusztai-Limbach (német) 15:9, Katona-Funke (német) 15:9, Pohl-Mikulik-Voronyina (ukrán) 9:15.

Nyolcaddöntő: Márton-Kim (koreai) 15:12, Pusztai-Zagunis (amerikai) 15:14, Katona-Berder (francia) 11:15.

Negyeddöntő: Márton-Nyikityina (orosz) 15:7, Pusztai-Pozdnyakova (orosz) 15:12.

Elődöntő: Márton-Pusztai 15:9.

Döntő: Márton-Berder (francia) 15:9.

Férfi kard egyéni Világkupa, 208 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Szilágyi-Nagy K. 15:8, Szatmári-Gémesi 15:14, Péch-Patrice (francia) 15:14, Galgóczy-Petrovszkij (orosz) 15:8, Iliász-Kim Junho (koreai) 15:13, Decsi-Dershwitz (amerikai) 10:15. 

A legjobb 16 közé jutásért: Szilágyi-Wagner (német) 15:6, Szatmári-Neri (olasz) 11:15, Iliász-Ibragimov (orosz) 8:15, Péch-Teodosiu (román) 11:15, Galgóczy-Foschini (olasz) 9:15.

Nyolcaddöntő: Szilágyi-Kim Kyehwan (koreai) 15:11.

Negyeddöntő: Szilágyi-Teodosiu (román) 15:14.

Elődöntő: Szilágyi-Bazadze (grúz) 15:6.

Döntő: Szilágyi-Oh Szanguk (koreai) 14:15.

Férfi kardcsapat Világkupa, Zarándi Csaba emlékverseny, 29 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Spanyolország 45:27 (Szilágyi +11, Szatmári +5, Gémesi +2).

Negyeddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 45:24 (Gémesi +10, Szatmári +6, Szilágyi +5).

Elődöntő: Magyarország-Oroszország 35:45 (Gémesi +3, Szatmári -3, Szilágyi -10).

A 3. helyért: Magyarország-Korea 45:40 (Szilágyi +5, Decsi +3, Gémesi -1, Szatmári -2).

Végeredmény: 1. Oroszország, 2. Németország, 3. Magyarország (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron, válogatott edző: Decsi András, edzők: Decsi István, Navarrete József, Gárdos Gábor, Decsi András), 4. Korea, 5. Egyesült Államok, 6. Irán, 7. Olaszország, 8. Franciaország.

Női kardcsapat Világkupa, Zarándi Csaba emlékverseny, 27 induló.

A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-India 45:23 (Márton +10, Pusztai +9, Katona +3).

Nyolcaddöntő: Magyarország-Németország 45:40 (Márton +6, Pusztai +5, Katona -6).

Negyeddöntő: Magyarország-Olaszország 39:45 (Márton +3, Katona -4, Pusztai -5).

Az 5-8. helyért: Magyarország-Japán 35:45 (Márton +3, Battai -2, Pusztai -4, Katona -7). 

A 7. helyért: Magyarország-Ukrajna 45:38 (Márton +7, Pusztai +1, Battai -1).

Végeredmény: 1. Lengyelország, 2. Olaszország, 3. Korea, 4. Franciaország, 5. Oroszország, 6. Japán, 7. Magyarország (Battai Sugár, Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza, válogatott edző: Gárdos Gábor, edzők: Dávid László, Boros György, Gárdos Gábor, Bódy István, Bódy Benjámin), 8. Ukrajna.