Rio 2016: Egyesületi dicsőségtábla

A magyar idő szerint augusztus 21-én hajnalban véget ért riói versenynapon aranyérmet nyert a női kajak négyesünk, amelynek a tagja volt Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina, Kozák Danuta és Szabó Gabriella. Közülük Danuta a harmadik riói aranyát is megszerezte, így Hosszú Katinkával holtversenyben lett az egész olimpia kiemelkedő szereplője. Honlapunkon mindvégig építettük a sportegyesületek dicsőségtábláját, naponta kerültek fel rá újabb és újabb sikerek, értékes helyezések. Mostanra telt meg teljesen.

(A nyolcadik magyar aranyat a női kajak négyes nyerte, 500 méteren)

XXXI. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, RIO DE JANEIRO

A MAGYAR SPORTEGYESÜLETEK DICSŐSÉGTÁBLÁJA

ARANYÉREM

Vasas SC – Szász Emese, vívás, párbajtőr
Vasas SC – Hosszú Katinka, úszás, 400 m vegyes
Vasas SC – Hosszú Katinka, úszás, 100 m hát
Vasas SC – Hosszú Katinka, úszás, 200 m vegyes
Vasas SC – Szilágyi Áron, vívás, kard egyéni
Kajak-kenu, női K–2 500 méter
→ Budapesti Honvéd SE, Szabó Gabriella
→ UTE, Kozák Danuta
UTE – Kozák Danuta, kajak-kenu, K–1 500 m
Kajak-kenu, női K–4 500 méter
→ Budapesti Honvéd SE, Szabó Gabriella
→ Budapesti Honvéd SE, Csipes Tamara
→ Győri Vízisport Egyesület (Graboplast), Fazekas-Zur Krisztina
→ UTE, Kozák Danuta

EZÜSTÉREM

Budapesti Honvéd SE – Imre Géza, vívás, párbajtőr egyéni
Vasas SC – Hosszú Katinka, úszás, 200 m hát
Egri ÚK – Cseh László, úszás, 100 m pillangó

BRONZÉREM

PSN Zrt. SI – Kenderesi Tamás, úszás, 200 m pillangó
UTE – Kapás Boglárka, úszás, 800 m gyors
Békéscsabai AC – Márton Anita, atlétika, súlylökés
Férfi-párbajtőrcsapat
→ Balaton Vívóklub SZ-L Bau, Boczkó Gábor
→ Budapesti Honvéd SE, Imre Géza
→ Budapesti Honvéd SE, Rédli András
→ Budapesti Honvéd SE, Somfai Péter

4. helyezés
UTE – Kapás Boglárka, úszás, 400 m gyors
Kajak-kenu, férfi K–2 200 m
→ Tiszaújvárosi Vízisport Egyesület, Molnár Péter
→ UTE, Tótka Sándor
Női vízilabda-válogatott
→ BVSC-Zugló, Illés Anna
→ BVSC-Zugló, Takács Orsolya
→ Dunaújvárosi Főiskola VE, Garda Krisztina
→ Dunaújvárosi Főiskola VE, Kasó Orsolya
→ Szentesi Vízilabda Klub, Bujka Barbara
→ UVSE, Antal Dóra
→ UVSE, Csabai Dóra
→ UVSE, Gangl Edina
→ UVSE, Keszthelyi Rita
→ UVSE, Kisteleki Hanna
→ UVSE, Szücs Gabriella
→ UVSE, Tóth Ildikó
→ ZF Eger Czigány Dóra
Kajak-kenu, C–2 1000 m
→ KSI, Vasbányai Henrik
→ KSI, Mike Róbert

5. helyezés
Komáromi Olympia SE – Sidi Péter, sportlövészet, 10 m légpuska
Ceglédi VSE – Ungvári Miklós, cselgáncs, 73 kg
FTC – Bácsi Péter, birkózás, kötöttfogás 75 kg
Ceglédi VSE – Lőrincz Viktor, birkózás, kötöttfogás 85 kg
Férfi vízilabda-válogatott
→ A-Híd OSC Újbuda, Decker Ádám
→ A-Híd OSC Újbuda, Zalánki Gergő
→ FTC, Varga Dániel
→ Szegedi Vízilabda Egyesület, Manhercz Krisztián
→ Szolnoki Dózsa-Közgép, Decker Attila
→ Szolnoki Dózsa-Közgép, Kis Gábor
→ Szolnoki Dózsa-Közgép, Nagy Viktor
→ Szolnoki Dózsa-Közgép, Vámos Márton
→ Szolnoki Dózsa-Közgép, Varga Dénes
→ ZF Eger, Erdélyi Balázs
→ ZF Eger, Hárai Balázs
→ ZF Eger, Hosnyánszky Norbert
→ ZF Eger, Szivós Márton

6. helyezés
Női 4×200 m-es gyorsúszóváltó
→ Vasas SC – Hosszú Katinka
→ Győri ÚE – Jakabos Zsuzsa
→ UTE – Kapás Boglárka
→ Kőbánya SC – Késely Ajna
→ A Jövő SC FCSM – Verrasztó Evelyn

7. helyezés
Ippon Judo SE – Csernoviczki Éva, cselgáncs, 48 kg
Egri ÚK – Cseh László, úszás, 200 m pillangó
Budapesti Honvéd SE – Karakas Hedvig, cselgáncs, 57 kg
KSI SE – Joó Abigél, cselgáncs, 78 kg
Szolnoki Honvéd SE – Kővágó Zoltán, atlétika, diszkoszvetés
Kajak-kenu, férfi K–2 1000 m
→ Budapesti Honvéd Sportegyesület, Ceiner Benjámin
→ Budapesti Honvéd Sportegyesület, Hufnágel Tibor
Dobó SE – Pars Krisztián, atlétika, kalapácsvetés

8. helyezés
Budapesti Honvéd SE – Zsivoczky-Farkas Györgyi, atlétika, hétpróba