CÍM

1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3.

TELEFON

+36 1 460 6810

E-MAIL

sosziroda@sosz.hu

Olimpiai Dicsőségtabló – 6 arany, 7 ezüst, 7 bronz

38C229C9-D7B3-4DDC-95B4-DFD3807BFFD6

Dicsőségtabló

Magyar érmek és helyezések a XXXII. nyári olimpiai Játékokról. Itt láthatjuk azokat a hazánkat képviselő sportolókat, akik egyénileg, vagy csapatban 1-6. helyezéssel térhetnek haza a tokiói olimpiáról.

Aranyérmesek

Kozák Danuta (FTC)
Csipes Tamara (Budapesti Honvéd Sportegyesület)

Kárász Anna (Szegedi Vízisport Egyesület)

Bodonyi Dóra (Szolnoki KKK)

Kajak-kenu (női kajak négyes 500 méter)

Tótka Sándor (UTE)

Kajak-kenu (férfi kajak egyes 200 méter)

Lőrincz Tamás (Budapesti Honvéd Sportegyesület)

Birkózás (kötöttfogás 77 kg)

Kopasz Bálint (Győri Vízisport Egyesület)

Kajak-kenu (férfi kajak egyes 1000 méter)

Milák Kristóf (Budapesti Honvéd Sportegyesület)

Úszás (férfi 200 m pillangó)

Szilágyi Áron (Vasas Sport Club)

vívás (kard egyéni)

Ezüstérmesek

Csipes Tamara (BHSE)

Kajak-kenu (női kajak egyes 500 méter)

Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém)

Úszás (férfi 10 km)

Lőrincz Viktor(BHSE)

Birkózás (kötöttfogás 87 kg)

Berecz Zsombor (Procelero SE)

Vitorlázás (finndingi)

Varga Ádám (KSI)

Kajak-kenu (férfi kajak egyes 1000 méter)

Milák Kristóf (BHSE)

Úszás (férfi 100 m pillangó)

Siklósi Gergely (BHSE)

Vívás (férfi párbajtőr egyéni)

Bronzérmesek

BDCF7646-D850-44B4-A066-2B078F50AD51

 

 

Ferfi vízilabda válogatott: Nagy Viktor (Szolnoki Dózsa), Vogel Soma (FTC-Telekom) Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Manhercz Krisztián (mindhárom OSC), Hosnyánszky Norbert (Budapesti Honvéd SE), Jansik Szilárd, Mezei Tamás, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő (mind FTC), Pásztor Mátyás (BVSC-Zugló MKB-Euroleasing)

Női Vízilabda válogatott,  Gangl Edina UVSE Vízilabda Sportegyesület; Garda Krisztina DFVE; Gurisatti Gréta DFVE; Gyöngyössy Anikó Budapesti Vasutas Sport Club-Zugló Közhasznú Egyesület; Illés Anna Krisztina Ferencvárosi Torna Club; Keszthelyi-Nagy Rita UVSE Vízilabda Sportegyesület; Leimeter Dóra Budapesti Vasutas Sport Club-Zugló Közhasznú Egyesület; Magyari Alda Manon DFVE; Parkes Rebecca Grace UVSE Vízilabda Sportegyesület; Rybanská Natasa UVSE Vízilabda Sportegyesület; Szilágyi Dorottya DFVE; Szücs Gabriella UVSE Vízilabda Sportegyesület; Vályi Vanda Ferencvárosi Torna Club

Hárspataki Gábor (MTK Budapest)

Karate (férfi 75 kg)

Kovács Sarolta (Alba Volán SC)

Öttusa (női egyéni)

Kozák Danuta (FTC), Bodonyi Dóra (Szolnoki KKK)

Kajak-kenu (női kajak kettes 500 méter)

Tóth Krisztián (MTK Budapest)

Cselgáncs (férfi 90 kg)

Decsi Tamás (Kertvárosi VSE), Gémesi Csanád (GEAC), Szatmári András (MTK Budapest), Szilágyi Áron (Vasas SC)

Vívás (férfi kardcsapat)

4. helyezett

Nádas Bence (Szegedi Vízisport Egyesület), Kopasz Bálint (Győri Vízisport Egyesület)

Kajak-kenu (férfi kajak kettes 1000 méter)

Kozák Danuta (FTC)

Kajak-kenu (női kajak egyes 500 méter)

Csizmadia Kolos (Angyalföldi Vízisport Egyesület)

Kajak-kenu (férfi kajak egyes 200 méter)

Olasz Anna Szegedi Úszó Egylet)

Úszás (női 10 km)

Csipes Tamara (BHSE), Medveczky Erika(BHSE)

Kajak-kenu (női kajak kettes 500 méter)

Kapás Boglárka (UTE)

Úszás (női 200 m pillangó)

Kenderesi Tamás (PSN Zrt.)

Úszás  (férfi 200 m pillangó)

Vas Kata Blanka (Doltcini van eyeck sport)

Kerékpározás (női hegyikerékpár)

Márton Anna (BVSC – Zugló)

Vívás (női kard egyéni)

Verrasztó Dávid (FTC)

úszás (400 m vegyes)

5. helyezett

Muszukajev Iszmail (FTC)

Birkózás (szabadfogás 65 kg)

Balla Virág (Győri Vízisport Egyesület), Takács Kincső (Győri Vízisport Egyesület)

Kajak-kenu (női kenu kettes 500 méter)

Szőke Alex (ESMTK)

Birkózás (kötöttfogás 97 kg)

Telegdy Ádám (Kőbánya SC)

Úszás (férfi 200 m hát)

Bohus Richárd (BVSC – Zugló), Milák Kristóf (BHSE), Németh Nándor (BVSC – Zugló), Szabó Szabasztián (Győri Úszó Sportegyesület)

(Úszás (4×100 méteres gyorsváltó)

Pupp Réka (Atomerőmű SE)

Cselgáncs (női 52 kg)

Péni István (UTE)

Sportlövészet (férfi légpuska)

Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest)

Úszás (női 400 m vegyes)

Salim Omar (MTK Budapest)

Taekwondo (férfi 58 kg)

6. helyezett

Marosi Ádám (BHSE)

Öttusa (férfi egyéni)

Lucz Dóra (UTE)

Kajak-kenu (női kajak egyes 200 méter)

Mihályvári-Farkas Viktória (FTC)

Úszás (női 400 m vegyes)