Ritmikus gimnasztika Eb: negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat Várnában

2026. május 27. és 31. között a bulgáriai Várna adott otthont a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságnak, ahol a magyar válogatott egyéni és együttes versenyben is szerepelt. A kontinensviadal legjobb magyar eredményét az együttes kéziszercsapat érte el, amely öt labdával a negyedik helyen végzett a döntőben.

Az egyéni versenyben a kétszeres olimpikon Pigniczki Fanni (MTK Budapest) és Lovász Luca Flóra (MTK Budapest) képviselte a magyar színeket. Pigniczki mind a négy szeren bemutatta gyakorlatát a selejtezőben, és végül a 33. helyen zárta az egyéni összetett versenyt. A magyar versenyző ezúttal nem jutott be a szerenkénti döntőkbe. Lovász Luca Flóra szalaggal és buzogánnyal szerepelt, előbbi szeren a 20., utóbbin a 32. helyen végzett. Az együttes kéziszercsapatot Urbán-Szabó Mónika (MTK Budapest), Szabados Dóra (MTK Budapest), Pesti Dalma (MTK Budapest), Grek Fruzsina Orsolya (MTK Budapest), Horváth Boglárka (MTK Budapest) és Kőszegi-Koháry Georgina (MTK Budapest) alkotta. A magyar válogatott az öt labda versenyszám döntőjében 26,650 ponttal a negyedik helyet szerezte meg, mindössze egyetlen helyezéssel lemaradva a dobogóról. Az eredmény az elmúlt évek egyik legjelentősebb magyar szereplésének számít a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságain. A három karika és két pár buzogány versenyszámban a magyar csapat a 14. helyen végzett, míg az együttes összetett versenyben a 9.helyet szerezte meg.

Fotó: https://mtk.hu/hirek/rg-szerdan-kezdodik-a-varnai-europa-bajnoksag_1