Európa-bajnoki arany és élmezőnybeli helyezések a magyar triatlonosoktól Tarragonában

2026. június 13-14. között a spanyolországi Tarragonában rendezték meg a triatlon Európa-bajnokságot, ahol a magyar válogatott több élmezőnybeli helyezéssel és egy Európa-bajnoki aranyéremmel zárt.

A férfi elit versenyben Dévay Márk (Trion Triatlon SE) szerepelt a legeredményesebben. Az olimpiai távú viadalon, amely 1,5 kilométer úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból állt, Dévay Márk az ötödik helyen ért célba 1:48:29 órás eredménnyel. Dévay Zsombor (Trion Triatlon SE) a tizenegyedik, Kiss Gergely (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) a tizenhatodik, Bicsák Bence (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) a huszonhetedik, míg Hóbor Zalán (Kőszegi Triatlon és Úszó Klub) a harminckilencedik helyen zárt.

A nőknél Kropkó Márta (Kropkó Triatlon Club) úszást követően másodikként jött ki a vízből, majd a kerékpáros szakaszon is az élmezőnyben haladt. Egy bukás ellenére folytatni tudta a versenyt 2:02:11 órás idővel a hatodik helyen végzett. Peszleg Dominika (Honvéd Szondi György SE) a negyvenharmadik helyen ért célba.

A paratriatlon-versenyek során Mocsári Bence (PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola) PTS5 kategóriában 1:00:04 órás eredménnyel 2024 után másodszor Európa-bajnoki címet szerzett. A portugál Filipe Marques a második, az ír Tom Williamson a harmadik helyen végzett.

Fotó: https://pecs.hu/hirek/ujra-europa-elen-mocsari-bence/