A Sportegyesületek Országos Szövetsége május 27-én, pénteken tartja meg a rendes, évi beszámoló küldöttgyűlését, amelynek a napirendje tisztújítással bővült. Az elnökség az április 1-jei ülésén egyhangúlag fogadta el a jelölőbizottság összetételét. A tagja lett Kiss Imre és Vass Károly tiszteletbeli elnök, Virág Lajos ügyvezető igazgató, míg a titkári teendőket Stevik Péter látta el. A grémium, amelynek az elnöke Kiss Imre lett, elvégezte a feladatát. Ugyancsak az elnökség döntött arról, hogy a jelölteket május 24-én, a SOSZ honlapján mutassuk be. Azt tesszük.
A jelöltek a Sportegyesületek Országos Szövetségének 2018. május 27-i tisztújító küldöttgyűlésére
Elnök
DR. DEUTSCH TAMÁS
Nős, öt gyermek édesapja.
Jogász, az ELTE Állam és Jogtudományi Karán doktorált.
Sportbéli tisztségei: 1999 és 2002 között ifjúsági- és sportminiszter, 1999 és 2001 között, továbbá 2012-től a MOB alelnöke, 2010-től az MTK Budapest sportegyesület elnöke, 2011-től a Paralimpiai Bizottság alelnöke és 2015. december 10.-től a Sportegyesületek Országos Szövetségének elnöke.
Elnökségi tagok
CZERPÁN ISTVÁN
1989 óta a PVSK ügyvezető elnöke, majd elnöke, azóta a szakosztályok száma 8-ról 12-re nőtt, amelyekben több mint ezren sportolnak. Az egyesülete a megye legnagyobb és legsikeresebb sportszervezete. 1990-ben fejezte be a Testnevelési Egyetemen a sportszervezői szakot. Húsz éve tagja a Sportegyesületek Országos Szövetsége elnökségének, az utolsó ciklusban alelnök. Több éven át Magyar Olimpiai Bizottság tagja. Oktatott a Pécsi Tudományegyetem sportmenedzseri szakán. A pécsi önkormányzat sportbizottságában 12 éven át végzett szakértői munkát.
HORVÁTH NORBERT
A Szombathelyi Haladás VSE ügyvezető elnöke 2015 augusztusa óta. Ezt megelőzően 10 évig az ipar területén dolgozott, mint kiemeltügyfél-kapcsolattartó, magyarországi képviseletvezető, üzemvezető, részlegvezető. 1999-2003 közt az Egyesült Államokban sportösztöndíjas a University of Southern Californián (Dél Kaliforniai Egyetem), nemzetközi kapcsolatok szakon. 1985 szeptemberétől válogatott kalapácsvetőként ifjúsági világ- és Európa-bajnokságon döntős helyezéseket ért el, korosztályos csúcsokat tartott.
DR. KOVÁCS ANTAL
A paksi Atomerőmű Sportegyesület versenyzőjeként megszerezte a magyar cselgáncs első olimpiai és első világbajnoki címét. Az athéni megnyitó ünnepség magyar zászlóvivője volt. Közgazdász, a Pécsi Tudományegyetem Regionális Gazdasági Doktori Iskolájában doktorált. 2011 júniusa óta az Atomerőmű SE ügyvezető elnöke. Tagja a MOB, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség és a SOSZ elnökségének.
MARKOVITS LÁSZLÓ
Minden idők legfiatalabb magyar teniszbajnoka, három olimpián szerepelt. Egyetemi tanulmányait 2005-ben fejezte be az Egyesült Államokban, a Santa Barbara Egyetemen politológia-közgazdaságtan szakán. 2002 óta a Vasas Sport Club elnöke. 2006-ban, majd 2011-ben egyhangú szavazással választották újra. 2004-ben a klub átvette az államtól három létesítmény vagyonkezelői jogait. Az egyetlen kiemelt fővárosi egyesület, amely önerőből működteti állami tulajdonú létesítményeit; azokon igen jelentős fejlesztést hajtott végre.
MÁTYÁS GÁBOR
Tizennégy évesen ismerkedett meg a birkózósporttal. Felnőtt magyarbajnoki ezüstérmes, veterán-világbajnok. Tanulmányok: Magyar Testnevelési Egyetem szakedzői szak, Pécsi Egyetem középiskolai testnevelőtanári szak. 1997-től a Dunaferr SE vezetőedzője, 2008-tól ügyvezető igazgató, 2010-től ügyvezető elnök. Tagja a MOB sportegyesületi bizottságának, a Magyar Birkózó Liga alelnöke, a Magyar Birkózó Szövetség felügyelő- és szakmai bizottságának tagja, a Hagyományőrző Bizottság elnöke. Az Enying VSE elnökségi tagja. Alapítványok kuratóriumi elnöke és tagja. 2009-től SOSZ elnökségi tag, a Klubelnökök Klubjának ügyvezetője.
NAGY JÓZSEF
Okleveles közgazdász, 1994-től az APEH, majd a NAV Központi Hivatal főosztályvezetője, 2016-tól a Főigazgató tanácsadója. Sportolóként több egyesületben úszóként versenyzett. Korábban az OTSH Szabadidősport osztályának vezetője (1990-1994), a Magyar Szabadidősport Szövetség elnöke (1998-2002). Az APEH SE elnöke (2000-2011). 2014-től a Pénzügyőr SE szakmai elnökhelyettese, korábban ügyvezető elnöke (2011-től 2014-ig). Munkásságával meghatározó módon járult hozzá a Pénzügyőr SE elmúlt öt évi dinamikus fejlődéséhez, amellyel a sportszervezet belépett a legjelentősebb hazai klubok sorába: 1400 aktív tagja van 14 szakosztályban, ahol 20 sportágat lehet gyakorolni.
NYÍRI ZOLTÁN
2014 óta a Ferencvárosi Torna Club operatív igazgatója, feladatköre az FTC elnökének helyettesítése, a klub képviselete szakmai és társadalmi fórumokon, illetve a klub valamennyi, mára már 20-ra gyarapodott szakosztálya feladatainak koordinálása, mind anyagi, mind szakmai területen.. Szintén 2014 óta az FTC elnökségi tagja. Azt megelőzően 2011-től az FTC elnöki tanácsadója.
ŐZE ISTVÁN
Az UTE öttusa-szakosztályában kezdte sportolói pályafutását. Több bajnoki címet szerzett, és junior-világbajnokságon is szerepelt. Sportpályafutásának befejezése után szakedzői és menedzseri képesítést szerzett. A szakosztálynak éveken keresztül edzője, majd vezetője. 1999 óta az Újpesti Torna Egylet klubigazgatója. A SOSZ alelnökeként dolgozott a mostanáig.
SÁMUEL BOTOND
Közgazdász, testnevelő tanár, birkózószakedző. Utánpótlás-korosztályú birkózóként ifjúsági Európa-bajnoki 5. helyezett, részt vett világbajnokságon is. 2012 óta Tatabányán a városi tulajdonú Agora Nonprofit Kft ügyvezetőjeként munkatársaival a város kulturális- és sportlétesítményeit üzemelteti. 2012 óta a Tatabányai Sport Club ügyvezető elnöke.
UJHIDY TIBOR
1987 óta a Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér asztalitenisz-szakosztályának vezetője, majd az egyesület elnöke. 1992 óta a Kecskeméti Sportegyesületek Szövetségének az elnöke. Tagja a MOB sportegyesületi bizottságának, a Klubelnökök Klubjának. 1997-től a SOSZ elnökségi tagja, majd 2005-től az alelnöke. A szolgáltató SOSZ-koncepció kidolgozásában nagy szerepet vállalt. Részt vett a SOSZ regionális-szervezeti átalakításában, illetve az azzal kapcsolatos, 2009. évi alapszabály-módosításban. Hite szerint a szolgáltató SOSZ-koncepció megvalósításával, illetve a sportszervezetek anyagi támogatásának megteremtésével, egy-két éven belül, országosan a legnagyobb érdekképviseleti szervezetté tudja kinőni magát a szövetség, amelyre most nagy esélyt lát.
Felügyelő bizottság
HAUSZ GYULA
Felsőfokú végzettségű okleveles gépészmérnök. 1998-tól közép- és felsővezető a gazdasági versenyszférában. Számos cégnek volt a vezetője, köztük a V-BER Vagyonkezelési és Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója 2006-2012. között, 2009-től 2012-ig a Főtaxi Zrt. vezérigazgatója. Jelenleg a Medismart Kft. ügyvezetője és a Magyar Archív Zrt. vezérigazgatója. 2008-tól a Franciaországban bejegyzett „Europe Expertise et Médiation Douaniére et Fiscale” egyesület tagja. Az egyesület magyarországi és nemzetközi szakértői tevékenységet folytat a vámjogi szabályozásokban. 2011-től a FŐTAXI SC vezetőségének tagja, mint a tollaslabda-szakosztály vezetője, majd 2014-től a FŐTAXI SC elnöke. 2013-tól a Budapesti Tollaslabdázók Szövetségének felügyelőbizottsági tagja és elnöke.
NATTÁN GYÖRGY
38 éves, két fiúgyermek édesapja. 2001-ben került a MAFC csapatába, mint szakosztályvezető, majd 2010-től a MAFC ügyvezető igazgatója. Végzettségét és civil foglalkozásait tekintve közlekedésmérnök, illetve alpesi- és telemark-síoktató.
SZALAI MIKLÓS
Közgazdász, a Zalka Máté Katonai Főiskolán diplomázott, azt követően mérnöki és jogi végzettséget is szerzett. Sportolóként Egerben úszott, vízilabdázott, majd a küzdősportok felé orientálódott. Katonai pályát követően a kultúra területén több mint tíz évet töltött el, közben három évig a Nemzeti Táncszínház Felügyelő Bizottságának elnöki tisztjét töltötte be. Alapító tagja a TORI Judo Clubnak. 2011 februárjától a Ferencvárosi Torna Club gazdasági vezetője. Máig rendszeresen sportol, úszik, és Tai-chival foglalkozik, amelyben magyar bajnoki címmel is rendelkezik.
(Megjegyzés: a felügyelő bizottság elnökét a három megválasztott tag jelöli ki a saját soraiból.)
Írta: SOSZ-iroda