Sportegyesületek olimpiai pontversenye

A magyar olimpiai csapat 110 pontot gyűjtött a XXXI. Nyári Játékokon. A pontokon, illetve a csapatokban megszerzett töredékpontokon 23 sportegyesületünk osztozott, vagyis az összes érdekelt klub (62) több mint egyharmada (37,37%). Magasan kiemelkedett a sorból a Vasas SC (40,20 pont), de tíznél többet szerzett az UTE (20.95) és a Budapesti Honvéd SE (16.50) is. A három, egykori kiemelt egyesület versenyzői együttesen 77,65 pontot szereztek, ami az összes pont 70,59 százaléka.
Sportegyesületek riói pontversenye

(Az egyéni pontversenyt Hosszú Katinka nyerte)

XXXI. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, RIO DE JANEIRO

Egyesületi pontverseny

1. Vasas SC 40,20 pont
Pontszerzők: Hosszú Katinka – úszás (5 számban), Szász Emese – vívás, Szilágyi Áron – vívás

2. UTE 20,95
Kozák Danuta – kajak-kenu (3 számban), Kapás Boglárka – úszás (2 számban), Tótka Sándor – kajak-kenu

3. Budapesti Honvéd SE 16,50
Szabó Gabriella – kajak-kenu (2 számban), Imre Géza – vívás (2 számban), Boczkó Gábor – vívás, Csipes Tamara – kajak-kenu, Molnár Péter – kajak-kenu, Somfai Péter – vívás

4. Egri ÚK 5,00
Cseh László – úszás

5. Békéscsabai AC 4,00
Márton Anita – atlétika
5. Ceglédi Vasutas SE 4,00
Lőrincz Viktor – birkózás, Ungvári Miklós – cselgáncs
5. Pécsi Nonprofit Zrt. SI 4,00
Kenderesi Tamás – úszás

8. KSI SE 3,00
Vasbányai Henrik, Mike Róbert – kajak-kenu

9. FTC 2,15
Bácsi Péter – birkózás, Varga Dániel – vízilabda

10. Komáromi Olympia SE 2,00
Sidi Péter – sportlövészet

11. UVSE 1,85
Antal Dóra, Czigány Dóra, Csabai Dóra, Gangl Edina, Keszthelyi Rita,
Kisteleki Hanna, Szűcs Gabriella, Tóth Ildikó – vízilabda

12. Győri Vízisport Egyesület (Graboplast) 1,75
Fazekas-Zur Krisztina – kajak-kenu

13. Balaton Vívóklub 1,00
Rédli András – vívás

14. Szolnoki Dózsa-Közgép 0,77
Decker Ádám, Kis Gábor, Nagy Viktor, Vámos Márton, Varga Dénes – vízilabda

15. ZF Eger 0,62
Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Szívós Márton – vízilabda

16. BVSC-Zugló 0,46
Takács Orsolya, Illés Anna – vízilabda
16. Dunaújvárosi Főiskola VE 0,46
Garda Krisztina, Kasó Orsolya – vízilabda

18. A-Híd-OSC-Újbuda 0,31
Decker Attila, Zalánki Gergő – vízilabda

19. Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 0,23
Bujka Barbara – vízilabda

20. Győri Úszó Egylet 0,20
Jakabos Zsuzsanna – úszás
20. A Jövő SC-FCSM 0,20
Verrasztó Evelyn – úszás
20. Kőbánya SC 0,20
Késely Ajna – úszás

23. Contitech-Szeged-Diapolo 0,15
Manhercz Krisztián – vízilabda

 

Az olimpiai pontok számítása:

  1. helyezés    7 pont
  2. helyezés    5 pont
  3. helyezés    4 pont
  4. helyezés    3 pont
  5. helyezés    2 pont
  6. helyezés    1 pont

Szekeres István