Veretlenek a férfiak a kézilabda vb-n

Nem sok ideje maradt a pihenésre és a felkészülésre a magyar férfi kézilabda-válogatott tagjainak az Angola elleni siker után, mert máris jött a Katar elleni ütközet a dán–német közös rendezésű világbajnokságon. Ennek ellenére koncentrált játékkal, kiváló lövőteljesítménnyel (89 százalék!), végig vezetve, hat góllal (32–26) nyert a magyar csapat, és nagy lépést tett a továbbjutás felé. Egyedül Balogh Zsolt bokasárülése ad okot aggodalomra.

A Katar elleni mérkőzésen négy perccel a vége előtt Vladan Matics már sorra puszit nyomott a kispadon ülők fejére, hiszen győzelmünket nem fenyegette veszély. A 32–26-os sikerrel nagy lépést tettünk a továbbjutás felé. Egészen kivételes adat, hogy az IHF statisztikája szerint 89 százalékos hatékonysággal (36 kísérletből 32 gól) lőttünk a mérkőzésen. Egy nap pihenő után előbb szerdán Egyiptom következik, majd csütörtökön Svédország ellen zárjuk a csoportkört. Angolát 34-24-re sikerült legyőznünk, míg Argentínával 25-25-ös döntetlennel zártunk.

Az elmúlt két mékőzés alapján leírhatjuk, hogy a magyar válogatott jóformában van. Csak így tovább!

forrás: nso.hu és sosz.hu