7 hazai sportegyesület 14 olimpikonja áll rajthoz a téli olimpián

A mai napon fellobbant az olimpiai láng! A 2022-es pekingi téli olimpián 14 fős magyar csapat vesz részt – alábbi cikkünkben (magyar kezdési időpontokkal) megtalálja versenyzőink részletes programját.

A MAGYAR INDULÓK:
Alpesi sí:
 Kékesi Márton (DVTK) (műlesiklás, óriás-műlesiklás), Tóth Zita (VASAS SC) (műlesiklás, óriás-műlesiklás)
Snowboard: Kozuback Kamilla (Whistler Valley Snowboard Club – kanadai) (félcső)
Műkorcsolya: Chtchetinina Ioulia (páros), Magyar Márk (páros) (mindkettő HOFFMANN KORCSOLYA AKADÉMIA)
Rövidpályás gyorskorcsolya:
 Krueger John-Henry (FTC) (500 m, 1000 m, 1500 m, férfi váltó, vegyes váltó), Liu Shaoang (FTC) (500 m, 1000 m, 1500 m, férfi váltó, vegyes váltó), Liu Shaolin Sándor (FTC) (500 m, 1000 m, 1500 m, férfi váltó, vegyes váltó), Nógrádi Bence (FTC) (férfi váltó, vegyes váltó), Varnyú Alex (FTC) (férfi váltó, vegyes váltó), Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) (500 m, 1000 m, 1500 m, vegyes váltó), Kónya Zsófia (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) (500 m, 1000 m, 1500 m, vegyes váltó)
Sífutás:
 Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) (szabadstílusú egyéni sprint, klasszikus stílusú 15 km, tömegrajtos szabadstílusú 50 km), Pónya Sára (Gyöngyösi Honvéd Zalka SE) (klasszikus stílusú 10 km)

A XXIV., PEKINGI TÉLI OLIMPIA MAGYAR VONATKOZÁSÚ PROGRAMJA (MAGYAR IDŐ SZERINT):

A pekingi téli olimpia teljes programját ide kattintva böngészheti.

FEBRUÁR 5., SZOMBAT:

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
12.00: 
női 500 m selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia)
12.38: férfi 1000 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor)
13.23: 2000 m-es vegyes váltó negyeddöntő (Magyarország)
13.53: 2000 m-es vegyes váltó elődöntő (Magyarország?)
14.18: 2000 m-es vegyes váltó B-döntő (Magyarország?)
14.26: 2000 m-es vegyes váltó A-döntő (Magyarország?)

FEBRUÁR 7., HÉTFŐ:

ALPESI SÍ
3.15 és 6.45:
 női óriás-műlesiklás (Tóth Zita)

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
12.30: 
női 500 m negyeddöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
12.44: férfi 1000 m negyeddöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
13.13: női 500 m elődöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
13.20: férfi 1000 m elődöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
13.41: női 500 m B-döntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
13.46: női 500 m A-döntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
13.52: férfi 1000 m B-döntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
13.58: férfi 1000 m A-döntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)

FEBRUÁR 8., KEDD:

SÍFUTÁS
9.50:
 férfi szabadstílusú egyéni sprint selejtező (Kónya Ádám)
11.55: férfi szabadstílusú egyéni sprint negyeddöntő (Kónya Ádám?)
12.35: férfi szabadstílusú egyéni sprint elődöntő (Kónya Ádám?)
13.00: férfi szabadstílusú egyéni sprint döntő (Kónya Ádám?)

FEBRUÁR 9., SZERDA:

ALPESI SÍ
3.15 és 6.45:
 női műlesiklás (Tóth Zita)

SNOWBOARD
2.30:
 női félcső selejtező (Kozuback Kamilla)

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
12.00: 
férfi 1500 m negyeddöntő (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor)
12.44: női 1000 m selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia)
13.29: férfi 1500 m elődöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
14.13: férfi 1500 m B-döntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
14.20: férfi 1500 m A-döntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)

FEBRUÁR 10., CSÜTÖRTÖK:

SNOWBOARD
2.30:
 női félcső döntő (Kozuback Kamilla?)

SÍFUTÁS
8.00:
 női klasszikus stílusú 10 km (Pónya Sára)

FEBRUÁR 11., PÉNTEK:

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
12.00:
 női 1000 m negyeddöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
12.18: férfi 500 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor)
12.55: női 1000 m elődöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
13.04: férfi 5000 m-es váltó elődöntő (Magyarország)
13.37: női 1000 m B-döntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
13.43: női 1000 m A-döntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)

SÍFUTÁS
8.00:
 férfi klasszikus stílusú 15 km (Kónya Ádám)

FEBRUÁR 13., VASÁRNAP:

ALPESI SÍ
3.15 és 6.45:
 férfi óriás-műlesiklás (Kékesi Márton)

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
12.00:
 férfi 500 m negyeddöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
12.27: férfi 500 m elődöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
13.09: férfi 500 m B-döntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)
13.14: férfi 500 m A-döntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?)

FEBRUÁR 16., SZERDA:

ALPESI SÍ
3.15 és 6.45:
 férfi műlesiklás (Kékesi Márton)

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
12.30: 
női 1500 m negyeddöntő (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia)
13.15: női 1500 m elődöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
13.32: férfi 5000 m-es váltó B-döntő (Magyarország?)
13.44: férfi 5000 m-es váltó A-döntő (Magyarország?)
14.11: női 1500 m B-döntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)
14.18: női 1500 m A-döntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?)

FEBRUÁR 18., PÉNTEK:

MŰKORCSOLYA
11.30:
 páros rövidprogram (Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk)

FEBRUÁR 19., SZOMBAT:

MŰKORCSOLYA
12.00:
 páros kűr (Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk?)

SÍFUTÁS
7.00:
 férfi tömegrajtos, szabadstílusú 50 km (Kónya Ádám)