Bronzérmet szerzett a rövid pályás gyorskorcsolya magyar vegyes váltó, míg egyéniben Jászapáti Petra 500 méteren, Krueger John-Henry, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang pedig 1000-en jutott tovább a selejtezőből.
VEGYES VÁLTÓ: BRONZÉRMES A MAGYAR CSAPAT!
Az első futamban Kína és Olaszország végzett az első két helyen, a dél-koreaiak viszont kicsúsztak, s bár harmadik helyen célba értek, az idejük nem volt biztató. A második futamban Hollandia és Kanada végzett az első két helyen, de a kazahok ideje jobb volt, mint a dél-koreaiaké, úgyhogy ők is elődöntősök lettek.
Elindult a harmadik futam is Kónya Zsófiával és Jászapáti Petrával, illetve Krueger John-Henryvel és Liu Shaolin Sándorral. A lányok a harmadik helyen haladtak, de a fiúk fel tudták hozni a csapatot előbb a második helyre, majd Liu Shaolin Sándor briliáns előzése után meg is nyertük a futamot az oroszok előtt.
A mieink a második elődöntőben indultak, a házigazda kínaiak, az amerikaiak és az oroszok társaságában. Ezúttal Liu Shaoang szerepelt Krueger John-Henry helyén. Az első futamból Kanada és Olaszország került a döntőbe, miután a hollandok kicsúsztak, a kazahok meg lemaradtak.
Jól rajtoltak a mieink, Jászapáti Petra az első helyen váltotta Kónya Zsófiát, aki egy helyet visszaesett az amerikaiak mögé, de azt tudta tartani. A végén Liu Shaolin Sándor visszavette az első helyet és futamgyőztesként ért célba.
Utólag az oroszokat és az amerikaiakat is kizárták, így a kínaiak is finalisták lettek, ami azért nem volt annyira jó hír. Az is kérdés volt, hogy a mieink mennyire fáradtak el, elsősorban Kónya Zsófia. A mieink az elődöntőhöz képest változatlan összeállításban léptek jégre.
A rajt után a kanadaiak ütköztek és kisodorták Jászapátit, de új rajtot rendeltek el. A lányok a negyedik helyen korcsolyáztak. Liu Shaoang megelőzte az olaszokat, a harmadik helyen haladtunk. Kónya Zsófia feljött a második helyre, de aztán a kanadaival ütközött. A mieink a negyedik helyen értek célba, de még vártuk a videózást. Kína győzött Olaszország előtt.
Ahogyan az várható volt, a kanadaiakat kizárták, így BRONZÉRMES A MAGYAR VEGYES VÁLTÓ!
„Phjongcsang után azt is megmutattuk, nem csak a fiúváltóval lehet odaérni – nyilatkozta Liu Shaolin Sándor a bronzérem megszerzése után az M4 Sportnak. – Ez egy nagyon jó lehetőség volt mindenkinek, örültünk, hogy bekerült ez a szám a programba. Nagyon sokat gyakoroltunk, nagyon sokat beszéltünk róla, lehet, hogy nem mi voltunk a legesélyesebbek ezen a versenyen, de összeszedettek voltunk és lépésről lépésre haladtunk, ami a legfontosabb volt.”
A döntőben eleső Kónya Zsófia érezte, nem ő hibázott.
„Az esésnél én is nagyon megijedtem, a többiektől is bocsánatot kértem, de tisztán éreztem, hogy hátulról felrúgott a vetélytársam, úgyhogy bíztam benne, ki fogják zárni, mert szabálytalan volt. Egy pici csalódottság van bennem, mert tudom, hogy a többiek is sokkal »nagyobbat« tudtak volna menni, ha nincs ez az esés, de örülök nagyon.”
TÉLI OLIMPIA, PEKING 2022
RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA
- Kína
- Olaszország
- MAGYARORSZÁG (Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület), Kónya Zsófia (Szegedi Korcsolyázó Egyesület), Krueger John-Henry (FTC), Liu Shaoang (FTC), Liu Shaolin Sándor (FTC)