Érdemes lesz már most megjegyezni ezeket a neveket: Angyal Barbara, Boros Berta, Dombai Réka, Horváth Fruzsina, Kiss Angelika, Kovács Georgina, Mányoky Réka, Szirony Dorina, Tóth Franka, Varga Alíz, Vári Zita és Wentzel Nóra.Abban az esetben, ha töretlen lesz a fejlődésük, akkor biztosan sokat hallunk még róluk a sport közvetítésekben. Az U17-es női kosárlabda válogatottunk kiválóan szerepelt a korosztályos világbajnokságon Minszkben. A július végén rendezett vb egyik meglepetés csapataként az előkelő negyedik helyezést szerezték meg amagyar lányok. Ami a sportkedvelő szurkolóknak kellemes meglepetés, az a szakemberek számára már nem feltétlenül az. Völgyi Péter szövetségi kapitány már több éve kíséri figyelemmel a magyar női kosárlabdázás közvetlen utánpótlását jelentő korosztályos válogatottak szereplését. Ő bízott abban, hogy előbb-utóbb meghozza a befektetett munka a gyümölcsét. Ez a mostani VB negyedik helyezés mindenképpen bíztató, hiszen a magyar női kosárlabdázás az utóbbi 30 évben nem tudta megismételni a korábbi kiugró sikereket. Az ötvenes években Európa élmezőnyében szerepeltek a kosárlabdázó hölgyeink és az 1980-as moszkvai olimpián elért 4. helyezés azóta is a legnagyobb és egyben a legemlékezetesebb eredménye a magyar női kosárlabdázásnak. A csapatszellem és a győzni akarás volt talán a sikeres szereplés hátterében az U17-es világbajnokságon. Jó lenne átemelni ezeket az erényeket a többi korosztály, majd pedig a felnőttek világversenyeire is! Ha ez sikerül egyesületi, mind pedig válogatott szinten és a szakmai munka elkötelezettsége is változatlanul sikerorientált, akkor pár éven belül újra sok örömet fog szerezni a magyar szurkolóknak a hazai kosárlabda.
Jelzésértékű siker!
- sosz
Legfrissebb hírek
Keresés az oldalon
Keresés az oldalon