Sorozatban harmadszor Európa-bajnok a férfi kardcsapat, négy éremmel zárt a magyar válogatott

2026. június 16. és 21. között a franciaországi Antony adott otthont a felnőtt vívó Európa-bajnokságnak, amelyen a magyar válogatott egy arany, egy ezüst és két bronzéremmel zárt.

A magyar küldöttség első dobogós helyezését Szatmári András (MTK) szerezte férfi kard egyéniben. A negyeddöntőben 15-13-ra legyőzte az orosz Kamil Ibragimovot, majd az elődöntőben 15-12-re kikapott a francia Maxime Pianfettitől, így bronzérmes lett. Ugyanebben a számban Rabb Krisztián (Vasas SC) a hatodik, Szilágyi Áron (Vasas SC) a tizedik, Dallos Benedek (Vasas SC) pedig a harminchatodik helyen végzett.

Női párbajtőr egyéniben Muhari Eszter (Tatabányai SC) állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A negyeddöntőben 15-12-re legyőzte a francia Alexandra Louis Marie-t, az elődöntőben azonban 15-10-re kikapott az észt Katrina Lehistől. A női párbajtőrözőknél Nagy Blanka (Debreceni DSI) a tizenkettedik, Borsody Emma (MTK) a tizenharmadik, Büki Lili (TSC) pedig a huszonkettedik helyen zárt. A női tőrözőknél Pásztor Flóra (Budapesti Vasutas Sport Club) az ötödik, Papp Jázmin (FTC) a hetedik helyen végzett. Kondricz Kata (Budapesti Honvéd Sportegyesület) a huszonnyolcadik, Lupkovics Dóra (BHSE) pedig a harmincharmadik lett.

A csapatversenyekben a magyar férfi kardválogatott érte el a legjobb eredményt. A Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású csapat a svédek, a spanyolok és az olaszok legyőzésével jutott döntőbe, a fináléban Románia ellen diadalmaskodott a magyar férfi kardcsapat ezzel megvédte címét és sorozatban harmadszor lett Európa-bajnok. A Muhari Eszter, Büki Lili, Nagy Blanka és Borsody Emma alkotta női párbajtőrcsapat Spanyolország, Oroszország és Olaszország ellen is győzött, majd a döntőben 42-36-ra kikapott Franciaországtól, ezzel Európa-bajnoki ezüstérmes lett.

A további csapatversenyekben a Battai Sugár (Debreceni EAC), Spiesz Anna, Szűcs Luca (BVSC- Zugló) és Pusztai Liza (BVSC – Zugló) alkotta női kardválogatott a negyedik helyen végzett. A férfi tőrcsapat Szemes Gergő (Ferencvarosi TC), Dósa Dániel (Torekves SE), Mihályi Andor (Ludovika SE) és Tóth Gergely (Ferencvarosi TC) összeállításban az ötödik helyet szerezte meg. A férfi párbajtőrcsapatot Andrásfi Tibor (BVSC Zugló), Koch Máté (Vasas SC), Nagy Dávid (Vasas SC) és Siklósi Gergely (BHSE) alkotta és hetedik helyen zárta a kontinensviadalt.

Fotó: nso.hu Czinege Melinda